Şehir İçi Taşıma

Evden eve taşımada müşterilerin nasıl bir hizmet istediği en temel meseledir ki müşterinin talebine göre hizmet ve diğer iş detaylarımız şekillenir. Örneğin, bir müşteri sadece kapalı bir araba ile şoförün temin edilmesini isteyebeilir, böylece diğer taşıma hizmetlerini kendi imkanlarıyla yapacaktır. Başka bir müşteri ise mutfak vb eşyalarının toplamasını kendisi yapmıştır ve diğer kaba eşyaların paketlenmesi taşınması ve kurulumunun taşıma firması tarafından yapılmasını isteyebilir ki en yaygın olan evden eve taşıma hizmetidir bu. Bu çerçevede ASYAEVİM ev taşıma hizmetlerimizin türleri temel olarak şu şekilde sınıflandırılmaktadır:

1.       İşçilik Hizmeti

2.       Araç Kiralama

3.       Standart Hizmet

4.       Anahtar Teslim Hizmet

1.     İşçilik Hizmeti

Bazı zamanlar müşteriler evlerini taşırken sadece işçilik talep ederler. Bu tür hizmetler genelde bina içi taşımalarda veya kendi aracıyla yapacağı taşımalarda karşılaşılan bir durumdur. Özellikle bina içi taşımalar “Standart Hizmet” veya “Anahtar Teslim” sınıfında da değerlendirilebilir. Bu iki hizmetten tek farkı araç kullanılmamasıdır. Örneğin, kendi binası içinde 3. Kattan 6. Kat taşınmak isteyen bir müşteri standart ev taşımada olan bütün hizmetleri talep edebilir. Bu durumda biz müşterinin bütün mobilya ve beyaz eşyalarını kendi hizmet kalitemize gore söker, paketler, taşır ve yeni yerinde kurulumlarını yaparız. Bu şekilde, hizmet sırasında araçla taşıma olmayan hizmetlerimiz “işçilik hizmeti ” olarak sınıflandırılır.

2.     Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti, talep eden müşterilerimiz için araçla birlikte soför temin etme hizmetini kapsar. Yükleme, indirme, paketleme, kurulum vb gibi ev taşıma hizmetlerini kendi imkanlarıyla gideren müşteri, bizden sadece araba ve soför temin etmek istediği durumlarda sunduğumuz hizmettir.

3.     Standart Hizmet

Bu hizmet evden eve taşıma hizmetleri arasındaki en yaygın hizmettir. Kapsamı şu şekildedir

·Mutfak eşyaları vb ufak tefekler müşteri tarafından toplanmıştır

·Araç ASYAEVİM tarafından temin edilir

·İşçiler evdeki tüm mobilya, beyaz eşya gibi diğer eşyaları söker(demontaj), kirlenmemesi ve zarar görmemesi için paketleme, ambalajlama yapar

·Yeni yere kadar taşır

·Yeni yerde mobilya, beyaz eşya vb gibi eşyaların yerleştirilmesini, kurulumlarını yapar, çalışır halde teslim eder.

·Mutfak eşyaları vb ufak tefeklerin yerleştirilmesi, temizlik yapılması bu hizmet kapsamında değildir.

4.     Anahtar Teslim Hizmet

Bu hizmet “standart hizmete” ek olarak şunları kapsar:

·Taşınma öncesi evdeki tüm ufak tefekler, mutfak eşyaları, halılar, döşekler vb. toplanır, paketlenir (paketleme malzemesini ASYAEVİM temin eder)

·“Standart Hizmet” uygulanır

·Yeni yerde taşınma tamamlandıktan sonra ASYAEVİM mutfak eşyaları ve diğer ufak tefekleri müşterinin talebine gore yerleştirir, evi oturulabilir hale getirir.

·Bazı müşterilerin taleplerine gore de yeni ev veya boşaltılan evde temizlik hizmeti de sağlanır.(Bu isteğe gore sağlanan bir seçenektir)